هیئت وارثان ثارالله علیه السلام

هیئت وارثان ثارالله (ع) تهران شهرک ولی عصر عجل الله تعالی فرجه

والله اگر قدرت حرکت داشتم شخصاً رشدی را می‌کشتم

 25 بهمن ماه 19 سال قبل، امام خمینی در پیامی تاریخی که خواب را از چشم نویسنده کتاب آیات شیطانی و حامیان وی گرفت، به قتل سلمان رشدی فتوا دادند و تأکید کردند هرکس در این راه کشته شود، شهید است.

 به گزارش رجانیوز، در اطلاعیه ای هم که 4 روز بعد از فتوای امام(ره) از سوی دفتر رهبر کبیر انقلاب منتشر شد، ادعای برخی رسانه های بیگانه مبنی بر اینکه در صورت توبه کردن سلمان رشدی، حکم امام درباره وی ملغی می گردد، تکذیب شد.

 مجله پاسدار اسلام کمتر از 2 ماه پس از فتوای امام در مطلبی کوتاه نوشت: حضرت امام وقتی از مضمون این کتاب کفر آمیز (آیات شیطانی) مطلع شدند، از خشم بر خود لرزیدند و فرمودند: "والله اگر جوان بودم و قدرت حرکت داشتم شخصاً می رفتم  او ( سلمان رشدی) را می کشتم." (مجله پاسداراسلام ، شماره 88 ، فروردین 1368، ص 29.)

 در ادامه متن کامل فتوای امام راحل (ره) و اطلاعیه دفتر رهبری آمده است:

 حکم اعدام و قتل سلمان رشدی، به مسلمانان جهان

 (جلد 21 - صفحه 263) حکم

 زمان: 25 بهمن 1367 / 7 رجب 1409

 مکان: تهران، جماران

 موضوع: فتوای قتل سلمان رشدی، نویسنده کتاب کفرآمیز آیات شیطانی

 مخاطب: مسلمانان جهان

 بسمه تعالی

 انا لله و انا الیه راجعون

به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان می‌رسانم مولف کتاب " آیات شیطانی " که علیه اسلام و پیامبر و قرآن، تنظیم و چاپ و منتشر شده است، همچنین ناشرین مطلع از محتوای آن، محکوم به اعدام می‌باشند. از مسلمانان غیور می‌خواهم تا در هر نقطه که آنان را یافتند، سریعا آنها را اعدام نمایند تا دیگر کسی جرات نکند به مقدسات مسلمین توهین نماید و هر کس در این راه کشته شود، شهید است انشاء الله. ضمنا اگر کسی دسترسی به مولف کتاب دارد ولی خود قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفی نماید تا به جزای اعمالش برسد. و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

 اطلاعیه دفتر امام "وجوب قتل سلمان رشدی و عدم امکان توبه"

(جلد 21 - صفحه 268) اطلاعیه

 زمان: 29 بهمن 1367 / 11 رجب 1409

 مکان: تهران، جماران

 موضوع: اطلاعیه دفتر امام خمینی در مورد وجوب قتل سلمان رشدی، و تکذیب شایعات

 مخاطب: ملت مسلمان ایران و مسلمانان جهان

 بسمه تعالی

 (رسانه‌های گروهی استعماری خارجی به دروغ به مسوولین نظام جمهوری اسلامی نسبت می‌دهند که اگر نویسنده کتاب آیات شیطانی توبه کند حکم اعدام درباره او لغو می‌گردد. امام خمینی - مد ظله - فرمودند:)

 این موضوع صددرصد تکذیب می‌گردد. سلمان رشدی اگر توبه کند و زاهد زمان هم گردد، بر هر مسلمان واجب است با جان و مال تمامی هم خود را به کار گیرد تا او را به درک واصل گرداند.

 (حضرت امام اضافه کردند:)

 اگر غیر مسلمانی از مکان او مطلع گردد و قدرت این را داشته باشد تا سریع‌تر از مسلمانان او را اعدام کند، بر مسلمانان واجب است آنچه را که در قبال این عمل می‌خواهد به عنوان جایزه و یا مزد عمل به او بپردازد.

نوشته شده در 1386/11/27ساعت 13:02 توسط سعید نظرات (0)


 Design By : Pichak